پروژه‌های من

یکشنبه‌ها با امنیت دیجیتال

یکشنبه‌ها با امنیت دیجیتال

یکشنبه‌ها با امنیت دیجیتال سری پست‌های وبلاگی است که هر هفته در روز یکشنبه منتشر و در آن به مهمترین اخبار امنیت در دنیای دیجیتال در هفته گذشته پرداخته می‌شود. یکشنبه‌ها با امنیت دیجیتال در حقیقت فاز ابتدایی ایده‌ای بزرگ‌تر با همین موضوع است که در صورت موفقیت، فاز بعدی آن اجرا خواهد شد.


بی‌خوف؛ اولین دانشنامه امنیت دیجیتال به زبان فارسی

لوگوی بی‌خوف

 

بی‌خوف، اولین دانشنامه امنیت دیجیتال به زبان فارسی است که منبعی برای تمام فارسی‌زبان سرتاسر جهان خواهد بود که در یک مکان اطلاعات خود در زمینه امنیت دیجیتال را افزایش دهند و آن را به دیگران منتقل کنند. کار بر روی این دانشنامه را از خرداد ماه سال ۱۳۹۳ آغاز کرده‌ام و برنامه دارم که آن را در روز اول فروردین ۱۳۹۴ در دسترس عموم قرار دهم.

هم اکنون دسترسی به این دانشنامه تنها از طریق دعوتنامه میسر است که برای درخواست آن کافی است به وب‌سایت بی‌خوف بروید.


Unmask the Arzeshi

Unmasking The Arzeshi

Unmask the Arzeshi اولین پروژه در وب ایران است که در مورد فعالیت کاربران ارزشی و محافظه‌کار در وبلاگستان فارسی و شبکه‌های اجتماعی انجام شده است. در این پروژه دامنه فعالیت آنها و افسانه‌های مختلفی مانند ۶۰ هزار وبلاگ‌نویس ارزشی مورد بررسی قرار گرفته است.


دورهمی

دورهمیدورهمی پروژه‌ای برای برگزاری یک سری هنگ اوت از طریق Google Hangout است که در آن افراد با تخصص‌های گوناگون در مورد موضوعات مختلف با تمرکز بر وب ایران صحبت می‌کنند. این پروژه به دلایل فنی و غیرفنی با شکست مواجه شد و هم اکنون به صورت کامل تعطیل شده است.

برخی از دورهمی‌های برگزار شده عبارتند از:


بلاگبان

بلاگبانبلاگبان پروژه‌ای برای جمع‌آوری مطالب وبلاگستان فارسی و رده‌بندی آنها براساس نظر وبلاگ‌نویسان است که در سال دی ماه ۱۳۸۸ کار خودش را آغاز کرد. این پروژه به دلایل فنی و عدم استقبال آنچنانی حدود یک سال بعد از راه‌اندازی در سال ۱۳۸۹ به کار خود پایان داد و شکست خورد.