چگونه تقویم Birthdays را از تقویم گوگل حذف کنیم؟

از زمانی که گوگل شبکه اجتماعی خودش با نام گوگل+ را راه‌اندازی کرده است، تمام تلاش خودش را کرده تا سرویس‌های دیگرش را با آن ادغام کند. در آخرین حرکت خلاقانه خودش (!) که چند روز پیش متوجه آن شدم، گوگل شروع به نمایش تاریخ تولد افرادی را در تقویم شما کرده است که شما آنها را در حلقه گوگل+ خود قرار داده‌اید.

کاری که از نظر من هیچ عقلانیتی در آن وجود ندارد چون اگر من یک نفر را در حلقه‌های گوگل+ اضافه کرده‌ام، به این معنی نیست که علاقه داشته باشم تاریخ تولد وی را در تقویم شخصی‌ام ببینم!

حال آنکه به راحتی نمی‌توانید از شر دیدن تاریخ تولد کسانی که آنها را در حلقه گوگل+ خود قرار داده‌اید خلاص شوید زیرا امکان حذف این تقویم از بخش تنظیمات تقویم‌تان وجود ندارد!

و دقیقا به دلیل پیچیدگی حذف کردن این تقویم، باعث شد که به فکر نوشتن این مطلب بیافتم تا اگر شما هم با چنین مشکل خنده‌داری مواجه شدید به راحتی از شر تقویم تولد افرادی که در گوگل+ دنبال می‌کنید راحت شوید.

برای شروع ابتدا باید به تنظیمات تقویم گوگل و بخش Calendare بروید. سپس در قسمت پایین صفحه بر روی Browse interesting calendars » کلیک کنید تا لیستی از تقویم‌های جالب را مشاهده کنید.

تنظیمات تقویم گوگل (شماره ۱)

 

حالا بر روی More کلیک کنید و از آنجا بر روی گزینه Unsubscribe که در مقابل Birthdays نوشته شده است کلیک کنید.

تنظیمات تقویم گوگل (شماره ۲)

با این کار شما از عضویت در تقویم تولد انصراف داده‌اید و دیگر تولد افرادی که در گوگل+ دنبال می‌کنید را مشاهده نخواهید کرد.

اگر هم حال نداشتید که مراحل بالا را طی کنید تنها کافی است بر روی این لینک کلیک کنید تا به صفحه اصلی برای لغو عضویت تقویم تولد فرستاده شوید.