کلاس پرنده، ایده‌ای بکر و فوق‌العاده

ایده‌های بکر ایده‌هایی‌اند که در عین سادگی، کارآمد باشند و به درد بخش بزرگی از جامعه بخورند. در دنیای اینترنت هم هر از چند گاهی ایده‌ای جذاب می‌بینم که از انجام آن شگفت‌زده می‌شوم و آرزو می‌کنم که کاش من هم می‌توانستم نقشی در آنها داشته باشم. یکی از این ایده‌های فوق‌العاده جذاب، «کلاس پرنده» است که در آن تیمی ۱۰ نفره به مدارس مختلف در سرتاسر ایران می‌روند و به دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف از عکاسی تا آی‌تی آموزش می‌دهند، کاری که از نگاه من از میلیاردها تومان کمک مالی ارزشش بیشتر است چون آموزش رایگان کودکان نه تنها آینده‌ی آنها، بلکه آینده‌ی یک کشور را می‌سازد.

به همین دلیل و اهمیت کار بزرگی که کلاس پرنده و اعضای آن انجام می‌دهند، این مطلب را نوشتم تا شاید دیگران را نیز با کلاس پرنده آشنا کنم. کلاسی که واقعا پرنده است و با قدرتش، پر پرواز را به دانش‌آموزان محروم در سرتاسر ایران هدیه می‌دهد.

یادمان باشد که ایده‌های کوچک، تغییرات بزرگی در جامعه ایجاد می‌کنند و کلاس پرنده با تمام کوچکیش، کاری بزرگ انجام می‌دهد و برای همین به احترام تک تک کسانی که در این ایده همکاری می‌کنند، باید سر تعظیم فرود آورد.

در نهایت هم پیشنهاد می‌کنم که بخش پروژه‌ی کلاس پرنده را از دست ندهید که حاوی تصاویر فوق‌العاده‌ای است، تصاویری که دیدن آنها لذتی فوق‌العاده دارد. اگر هم مانند من عاشق این پروژه شده‌اید، بد نیست که صفحه‌ی فیس‌بوکشان را لایک بزنید 🙂