بهروز کمالیان در لیست سیاه اتحادیه اروپا

بیش از ۶ ماه پیش مطلبی با عنوان «گروه آشیانه و تحریم‌های اتحادیه‌ی اروپا» را در این وبلاگ نوشتم و در آن از نام بردن بهروز کمالیان، مدیر گروه امنیت سایبری آشیانه در لیست افراد تحریمی از سوی اتحادیه‌ی اروپا خبر دادم. هر چند که بعد از انتشار لیست نهایی از سوی اتحادیه‌ی اروپا این فرد در بین افراد تحریم شده قرار نداشت، اما امروز لیست جدیدی از افراد تحریم شده از سوی اتحادیه اروپا اعلام شد که در این بین نام بهروز کمالیان دیده می‌شود.

براساس این لیست جدید که شامل ۲۹ نفر می‌شود و اکثر افراد تحریم شده را مقامات سیاسی، امنیتی و قضایی ایران تشکیل می‌دهند، بهروز کمالیان تنها فرد غیرسیاسی و مرتبط با دنیای وب فارسی است که از او به عنوان مدیر گروه امنیت سایبری آشیانه، مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ متولد ۱۹۸۳ نام برده شده است.

براساس این تحریم‌ها، از این پس بهروز کمالیان نمی‌تواند به کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا سفر کند و ممنوع الورود است و دارایی‌های وی نیز مسدود خواهد شد.

هر چند که این دست تحریم‌ها از سوی اتحادیه‌ی اروپا بیشتر حالت پرستیژ دارد و در زمان نیاز افراد تحریم شده از لیست تحریم خارج می‌شوند، این هم نمونه‌ای از آن!

پروفایل بهروز کمالیان در فیس‌بوک (هر چند که مطمئن نیستم متعلق به خود او باشد اما براساس تصاویر زیادی که از او هست، می‌توان تا حدودی درستی پروفایل را حدس زد)