جهان‌نیوز، وب‌سایتی که مصداق دروغگوی کم حافظه است!

در زبان فارسی جمله‌ای هست به این صورت که «آدم دروغگو کم حافظه است»، حال آنکه حکایت وب‌سایت جهان‌نیوز نیز حکایت وب‌سایت دروغگویی است که کم حافظه است، به طوری که در طی تنها چهار روز دو خبر کاملا متناقض را منتشر می‌کند!

جهان‌نیوز در روز ۵ اردیبشهت ۱۳۹۰ خبری با عنوان «اظهار ارادت صدای آمریکا به یک بازیگر ایرانی» را بر روی خروجی خود قرار می‌دهد:

شبکه دولتی صدای آمریکا، از رامین پرچمی بخاطر پیروی از فراخوان سران فتنه در ۲۵ بهمن سال گذشته، تقدیر کرد. به گزارش جام‌نیوز، شبکه دولتی صدای آمریکا، در ادامه حمایت‌های خود از فتنه گران، این هفته به سراغ رامین پرچمی، بازیگر سینما، تئا‌تر و تلویزیون که بخاطر حضور در تجمع غیر قانونی ۲۵ بهمن به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است، رفت و وی را به عنوان چهره خوب هفته خود انتخاب کرد.

این انتخاب از آن جهت بوده است که پرچمی، در پی فراخوان سران فتنه در روز ۲۵ بهمن به خیابان آمده و قصد داشته با فیلم‌برداری از اغتشاشات عوامل ضد انقلاب داخل کشور و ارسال آن برای شبکه‌های ماهواره‌ای، برای مدتی خوراک تبلیغاتی این شبکه‌ها علیه جمهوری اسلامی را تامین کند. (منبع)

اما همین وب‌سایت تنها چهار روز بعد، یعنی در روز ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ در خبر دیگری با عنوان «خبر دروغ BBC درباره بازیگر دستگیر شده ایرانی» خبر بالا را کاملا تکذیب می‌کند:

رسانه‌ها و سایت‌های ضد انقلاب هر از چند گاهی بهانه‌ای پیدا می‌کنند تا به وسیله‌ی آن به جمهوری اسلامی تاخته و آن را محکوم کنند.

بولتن‌نیوز:

در همین راستا چند روز پیش بنگاه خبرپراکنی بی‌بی‌سی فارسی- وابسته به دستگاه جاسوسی جزیره انگلیس- و برخی از سایت‌های خبری ضد انقلاب به دروغ ادعا کردند رامین پرچمی که یکی از بازیگران سینما و تئا‌تر کشور است بدلیل شرکت در اعتراضات پس از انتخابات و اقدام علیه امنیت ملی به زندان محکوم شده است.

به موازات پخش این خبر موجی از اعتراضات علیه دستگاه قضایی و امنیتی کشور صورت گرفت. اما پی‌گیری‌های خبرنگار بولتن نیوز از مراجع ذیربط و موثق، حاکی از دروغ بودن این خبر دارد و او نه به دلیل شرکت در اعتراضات که به جرم قاچاق مواد مخدر دستگیر شده و در حال حاضر مشغول سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان است. (منبع)

حال آنکه این سوال پیش می‌آید که چرا یک وب‌سایت خبری باید اینگونه دروغ‌پردازی کند و در ظرف ۴ روز خبری که خودش آن را با آب و تاب تعریف کرده را خبری منتشر شده از سوی عوامل ضد انقلاب بداند؟ اگر اینگونه باشد پس خود جهان‌نیوز هم جز وب‌سایت‌ها ضد انقلاب است!

و در نهایت باز هم مانند گذشته که در بارها در این وبلاگ گفته‌ام، آقا یا خانمی که اینگونه اخبار را از دیگر وب‌سایت‌ها کپی می‌کنید، اول سری به آرشیو وب‌سایتان بزنید تا اینگونه مایه‌ی شرمساری خود و دوستانتان نشوید!

برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی عکس کلیک کنید
برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی عکس کلیک کنید