پیام تسلیت احمدی‌نژاد- تاسف و تاثر برای پاکستان، سکوت برای سیستان و بلوچستان

بعد از دو بمب‌گذاری انتحاری در مسجد جامع زاهدان، دکتر نورا نماینده‌ی زابل نسبت به ندادن پیام تسلیت توسط دکتر محمود احمدی‌نژاد اعتراض کرد:

هیچ یک از مسوولان برای مردم استان پیام تسلیت نفرستادند و اگر عنایات معظم له به مردم این استان نبود، ما حقیقتا نمی‌دانستیم جواب مردم را چه بدهیم. وی به پیام تسلیت رئیس‌جمهور به مردم بورکینافاسو و دیگر کشورها به دلیل اتفاقات مختلف اشاره کرد و افزود: آیا خون مردم مظلوم سیستان و بلوچستان از خون مردم بورکینافاسو کم‌رنگ‌تر است؟

امروز بعد از سقوط هواپیمای مسافربری  پاکستانی در روز چهارشنبه، آقای احمدی‌نژاد سریعا و تنها یک روز بعد از حادثه پیام تسلیتی به رئیس‌جمهوری پاکستان ارسال کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای آصف علی زرداری

رییس جمهوری اسلامی پاکستان

خبر سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در نزدیکی اسلام آباد و کشته شدن تعدادی از هموطنان جناب عالی موجب تاسف و تاثر گردید .

ضمن ابراز همدردی و تسلیت به جناب عالی و ملت دوست پاکستان، از خداوند متعال، غفران و رحمت الهی کشته‌شدگان، صبر و شکیبایی بازماندگان و عزت و بهروزی دولت و ملت پاکستان را مسالت دارم.

حال آنکه با توجه به نقشه‌ی جغرافیایی ایران، استان سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های ایران است و آقای احمدی‌نژاد رئیس جمهوری این خطه از ایران است، حال چگونه کشته شدن ۲۷ نفر در یک عملیات تروریستی باعث تاسف و تاثر ایشان نشده است، جای سوال دارد؟ چگونه است که کشته چند نفر از مردم پاکستان، مورد تاسف و تاثر آقای احمدی‌نژاد می‌شود، اما کشته شدن هموطنانشان مورد تاسف و تاثر ایشان نمی‌شود؟ نکند آقای احمدی‌نژاد با توجه به نتایج انتخابات و رای بالای موسوی، خودشان را رئیس جمهوری این منطقه نمی‌دانند؟ اگر اینگونه هست بیایند و اعلام کنند تا مردم این خطه بدانند که رئیس جمهوری به نام دکتر احمدی‌نژاد ندارند؟ شاید هم خاطره‌ی کشته شدن یکی از محافظان ایشان، باعث اینگونه رفتار با مردم این خطه شده است؟

در هر صورت، آقای احمدی‌نژاد، اینگونه رفتار شما جای تاسف دارد که بیشتر برای مردم دیگر کشورها متاسف و متاثر می‌شوید تا مردم کشور خودتان!