درسنامه، روشی نو در آموزش راه دور

«درسنامه» وب‌سایتی تازه تاسیس است که هدف اصلی آن آموزش کاربران اینترنت به صورت آنلاین یا از راه دور است، اما با یک ویژگی منحصر به فرد به گونه‌ای که تاکنون در وب فارسی آن را مشاهده نکرده‌ام.

این ویژگی منحصر به فرد در روش آموزشی درسنامه در مقایسه با دیگر روش‌هاست. در روش مرسوم آموزش از راه دور، کاربران برای دسترسی به واحدهای درسی و مطالب مربوط به آن باید به وب‌سایت ارائه دهنده‌ی آن مراجعه کنند و سپس در آن عضو شوند و در نهایت واحدهای آموزشی را مطالعه و سرانجام آزمون‌ها را بدهند. حال آنکه در درسنامه تمامی مراحل در ایمیل کاربر انجام می‌شود و کاربرد به هیچ‌وجه نیازی مراجعه به وب‌سایت درسنامه ندارد و برای ثبت‌نام در دورهای آموزشی تنها باید به ایمیل اختصاص یافته به آن دوره ایمیلی بفرستد.

نکته‌ی دیگر درسنامه آن است که هر سازمان، ارگان، وب‌سایت و شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند دوره‌های آموزشی خود را در درسنامه قرار بدهد. به عنوان مثال اگر وب‌سایتی در زمینه کارآفرینی، زبان انگلیسی و یا آشپزی آموزش می‌دهد، می‌تواند واحدهای درسی و آزمون‌های آن را در درسنامه قرار بدهد تا کاربرانش با کمترین مشکل و از طریق ایمیل واحدهای درسی را مطالعه و در آزمون‌ها شرکت کنند.

در نهایت این نکته را هم باید یادآوری کنم که براساس اعلام درسنامه، در پایان هر دوره کسانی که دوره‌ی آموزشی را با موفقیت بگذرانند، مدرک آن دوره را دریافت خواهند کرد.

برای اطلاع از لیست دوره‌های آموزشی موجود در درسنامه می‌توانید به [email protected] ایمیلی خالی بزنید و اگر تمایل به همکاری با درسنامه دارید، می‌توانید به [email protected] تماس بگیرید.