نامه‌وارده: گفته‌های یک شاهد عینی از بمب‌گذاری در زاهدان

همانطوری که در خبرها آمده است، شامگاه امروز در مسجد جامع زاهدان دو بمب‌گذار انتحاری خود را منفجر کردند که طی این انفجار، دستکم ۲۰ نفر کشته شده‌اند. در همین زمینه یکی از خوانندگان وبلاگ (نامش محفوظ است) مشاهداتش را در شب این حادثه‌ی تروریستی برایم فرستاده است.

اگر شما هم نوشته، عکس و یا فیلمی دارید که نمی‌توانید آن را در وبلاگ خودتان منتشر کنید و یا مایلید به صورت ناشناس منتشر شود، می‌توانید آن را برای من بفرستید. واضح است، مطالب دریافتی از نظر ساختار نوشتاری ویرایش می‌شوند و لزوما بازتاب دهنده‌ی دیدگاه‌های من نیز نمی‌باشند.

خیر سرمان حنابندان دعوت بودیم. ساعت ۸٫۵ صدایی آمد؛ فکر نمی‌کردیم بمبی منفجر شده باشد. تازه به مراسم وارد شدیم، ناگهان یک پیامک آمد که بمب در مسجد جامع گذاشته‌اند. ما تعجب کردیم! بعد خبر آمد که ۳۰ نفر کشته و زخمی شدن، بعد هم خبر آمد که خیابان‌ها را بسته‌اند و در خیابان خیام درگیری شده است.

خلاصه آنکه مراسم کلا به هم ریخت و زود تمامش کردند؛ ما هم سریع خانه آمدیم. الان هم شهر ساکت است و هر از چند وقت صدای آژیری می‌آید. ضمن اینکه پیامک همراه اول قطع شده است.

پی‌نوشت:

– وبلاگ «دلنوشته های یک زاهدانی رانده شده به غربت» نیز مطلبی براساس گفته‌های شاهدان عینی نوشته است:

شامگاه پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۹ انفجار دو بمب در مسجد جامع زاهدان حداقل ۸۵ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی بر جای گذاشت. به گفته شاهدان عینی ابتدا یک بمب صوتی در حیاط مسجد منفجر شد که خسارت زیادی نداشت؛ پس از انفجار بمب و جمع شدن مردم و در فاصله ۱۰ دقیقه پس از بمب اول بمبی تخریبی در وسط جمعیتی که برای تماشا جمع شده بودند منفجر شد که کشته‌های زیادی بر جای گذاشت. در حال حاضر صدها ماشین پلیس خیابان‌های منتهی به محل حادثه را مسدود کرده و آمبولانس‌ها در حال انتقال اجساد و زخمی‌ها به بیمارستان‌های شهر هستند.

– گروهک تروریستی جندالله طی اطلاعیه‌ای که در وب‌سایتش منتشر کرده است، مسئولیت این عملیات را برعهده گرفته است. براساس این اطلاعیه، نام دو بمب‌گذار انتحاری که نوجوان بوده‌اند، «عزیز محمد ریگی» و «مجاهد عبدالباسط ریگی» بود است.