تناقض- مبارزه با بدحجابی و خواست عمومی

منبع: عصر ایران

دو خبر زیر را می‌خوانم:

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی، امام جمعه قم: حجاب یکی از مسائلی مورد تاکید دین مبین اسلام است و این مسئله جنبه حزبی و سیاسی ندارد. وی با بیان اینکه مردم مسلمان خواهان توجه به این مهم در سراسر جامعه هستند، یادآور شد: مردم ما در جنگ تحمیلی برای دفاع از حکومت اسلامی ۲۰۰ هزار شهید داده‌اند تا احکام اسلامی در کشور اجرا شده و فضای کشور اسلامی باشد. وی برخورد قاطعانه با پدیده زشت بدحجابی را یک خواست عمومی عنوان کرد و افزود: برخورد با بدحجابی باید از ادارات و دستگاه‌های دولتی شروع شود و باید بدانیم که منکر، همیشه منکر است و باید با آن برخورد شود. (منبع)

دکتر محمود احمدی‌نژاد در مصاحبه زنده‌ی خبری: ما اینگونه برخوردها (با بدحجابی) را توهین می‌دانیم که زن و مردی در خیابان راه بروند و کسی بیاید بگوید نسبت شما چیست؟ هیچ کسی حق ندارد در این خصوص سوالی بپرسد. به اعتقاد بنده روش موجود روش درستی نیست، البته این به این معنا نیست که ما نابسامانی‌های اجتماعی را نمی‌بینیم و یا نباید اصلاح کنیم. دولت این‌گونه رفتارها را قبول ندارد و تا آنجایی که بتواند برخورد و کنترل خواهد کرد. (منبع)

حال آنکه آمار منتشر شده توسط سازمان ملی جوانان را به همراه صحبت‌های اخیر دکتر محمود احمدی‌نژاد، با سخنان امروز امام جمعه‌ی قم مقایسه می‌کنم و این نتاقض‌ها را می‌بینم:

۱- در اینکه حجاب مسئله‌ای حزبی و سیاسی نیست شکی نیست، اما براساس تصاویر منتشر شده از کشورهای مسلمانی مانند لبنان، مردم مسلمان در تمامی کشورها خواهان توجه به حجاب در سراسر جامعه نیستند و هر کسی با آزادی خودش حجاب را انتخاب می‌کند. برای اثبات این حرف، عکس بالا شاهد خوبی است.

۲- براساس آمار منتشر شده توسط سازمان ملی جوانان بیش از نیمی از جامعه حجاب را امری شخصی می‌دانند، حال آنکه امام جمعه‌ی قم در سخنان امروز خود برخورد با بدحجابی را یک خواست عمومی اعلام کرده است. براساس منطق ریاضی، خواست عمومی یعنی ۵۰ درصد جامعه به اضافه‌ی یک نفر که نظرسنجی سازمان ملی جوانان این نکته را رد می‌کند.

۳- براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس دولت مسئول کلیه‌ی اموری است که در ادارات دولتی اجرا می‌شود، حال آنکه امام جمعه‌ی قم خواستار برخورد با بدحجابی در ادارات و دستگاه‌های دولتی شده است، در صورتی که رئیس دولت (دکتر محمود احمدی‌نژاد) این مسئله را خارج از دولت خودش اعلام کرده و  از رد اینگونه برخوردها سخن گفته است.