و نوبت به بلاگبان رسید…

چند هفته‌ای است که وب‌سایتی با نام بلاگبان در بین وب‌سایت‌های فارسی‌زبان شروع به کار کرده است. بلاگبان که هدفش تنها و تنها جمع‌آوری مهم‌ترین مطالب وبلاگستان فارسی است، یک پروژه‌ی کاملا مستقل است که به هیچ جا وابسته نیست و از هیچ حزب و مسلکی حمایت نمی‌کند و تنها کارش ایجاد چکیده‌ای از مطالب وبلاگستان فارسی است.

اما شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که بلاگبان را چه کسانی اداره می‌کنند؟

مدیران بلاگبان من و نیما اکبرپور هستیم که کلیه‌ی امور مربوط به بلاگبان را انجام می‌دهیم. از توییت کردن گرفته تا تایید وبلاگ‌ها و نوشتن نظر پای تمامی فیدهای شما در فرندفید. به همین دلیل از این نظر باید خیال‌تان کاملا راحت باشد که بلاگبان را یک مشت ربات اداره نمی‌کنند و انسان‌هایی کاملا زنده و سرحال‌ (!) مدیریت آن را بر عهده دارند. علاوه بر این باید گفت که بلاگبان کاملا مستقل است و به هیچ جا وابسته نیست. این بدان معناست که بلاگبان و مدیران آن سعی نمی‌کنند که دیدگاه و یا وبلاگی را حذف کنند و تنها بر مبنای تمام قوانینی که در بلاگبان به روشنی آمده است، عمل می‌کنند.

علاوه بر این، باید گفت که بلاگبان متعلق به هیچ کس نیست و این پروژه تنها و تنها با همکاری تک تک شما بلاگرهای وبلاگستان فارسی رهبری می‌شود و رشد می‌کند. به همین دلیل به حمایت تک تک شما بلاگرها نیازمندیم و از همین‌جا از تمامی وبلاگ‌نویسان دعوت می‌کنم که در رشد و توسعه‌ی این پروژه همکاری کنید.

حالا شاید بگویید، خوب بلاگبان چه می‌کند؟

بلاگبان یک وب‌سایت است که تنها و تنها به جمع‌آوری مطالب وبلاگستان فارسی می‌پردازد و از بین هزاران مطلبی که هر روز در این جامعه‌ی مجازی منتشر می‌شود، برگزیده‌های آن را که توسط بلاگرهای وبلاگستان فارسی انتخاب شده است را منتشر می‌کند. این نکته در بلاگبان نکته‌ای کاملا حیاتی است و بدین معنا است که در بلاگبان تنها وبلاگ‌نویسان حق رای دارند! البته در این مورد در بلاگبان و وبلاگ آن به صورت مفصل توضیح داده‌ایم.

در نهایت باید گفت که بلاگبان از هیچ حرکت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و… حمایت نمی‌کند و تنها حیطه‌ی کاری آن آی‌تی و فناوری اطلاعات می‌باشد.

پ.ن. جمله‌ی آخر مثل اینکه باعث سو تفاهم شده است. منظور من از جمله‌ی آخر این بوده است که ما حرکت سیاسی، اجتماعی و… را رهبری و یا اجرا نمی‌کنیم. ممنون از سمیه‌ی عزیز که این نکته را گوشزد کرد.