۳۱ آگوست، روز جهانی وبلاگ

Blog Day 2009

یکی از بهترین نکاتی که وبلاگ و وبلاگ‌نویسی برای من داشته است، آشنایی با افرادی بوده است که شاید در دنیای حقیقی پیدا کردن آنها بسیار مشکل باشد. من از طریق همین وبلاگ دوستان صمیمی مانند صالح آرا، نیما اکبرپور و آرش آپادپور را پیدا کرده‌ام که فکر می‌کنم به سختی بتوان دوستانی مانند این سه را در دنیای واقعی پیدا کرد.

خلاصه آنکه اگر وبلاگ و بلاگ‌نویسی را جدی بگیرید، چیزهایی را بدست خواهید آورد که شاید در گذشته برای بدست آوردن آنها باید سال‌ها تلاش می‌کردید. وبلاگ از دید من مانند یک کاتالیزور است که سرعت و میزان پرش افراد را از یک سکو به سکوی دیگر چندین برابر می‌کند.

اما پنج وبلاگی که می‌خواهم معرفی کنم، وبلاگ‌های آنچنان شناخته‌ای نیستند، اما به نظر من وبلاگ‌هایی هستند که ارزش خواندن و وقت گذاشتن را دارند:

۱- هندونه: یکی از بهترین وبلاگ‌هایی که به کار ترجمه‌ی اخبار در همه‌ی زمینه‌ها در وبلاگستان فارسی می‌پردازد، وبلاگ هندونه است. این وبلاگ با آنکه مدت زیادی از کار آن نمی‌گذرد اما به نظر من یکی از وبلاگ‌هایی است که گلچین اخبار وب‌سایت‌های مختلف را شامل می‌شود.

۲- کافه وطن: وبلاگ روزنامه‌نگاری به نام بهنام صابرنعمتی است که بیشتر در مورد مسائل سیاسی می‌نویسد و هر از چند گاهی هم به خبرگزاری‌های مختلف گیر می‌دهد!

۳- روزنامه‌نگار اصفهانی: نویسنده‌ی این وبلاگ، دختر خانمی از اصفهان به نام نفیسه است که به همه گونه مسائل از دید روزنامه‌نگاری می‌پردازد.

۴- مسعود بُربُر: همانگونه که از نام وبلاگ مشخص است، نویسنده‌ی این وبلاگ مسعود بُربُر است. وی از تهران بلاگ می‌کند.

۵- چار دیواری: این وبلاگ را پوریا عرب می‌نویسد که از عاشقان سینه‌چاک مجله‌ی کارگاهی زیگزاگ است. وی در وبلاگش به دستچینی از مطالب خبرگزاری‌های مختلف همراه با تحلیل‌های خودش می‌پردازد.

Technorati Tag: Blog Day 2009