چگونه بهتر بنویسید؟

شاید شما هم بخواهید برای تفریح هم که شده به یک زبان دیگر مانند زبان انگلیسی مطلبی بنویسید، اما به دلیل عدم تسلط بر این زبان این کار را فراموش کرده و به طور کامل بی‌خیال آن شده باشید (!) یا شاید شما هم مانند من می‌خواهید در امتحان زبانی مانند IETLS یا TOEFL شرکت کنید و نیاز دارید که در زمان کوتاهی ساختار نوشتاری خود در زبان انگلیسی را بهبود بدهید، به شما پیشنهاد می‌کنم سه قدمی را که من برداشتم و توانستم به کمک آن در اولین تجربه‌ی آزمون IETLS نمره‌ی ۶٫۵ از ۹ را در بخش Writing بگیریم، بردارید.

قدیم اول: OLC را فراموش نکنید!

آیا تا به حال اسم وب‌سایت OLC یا همان Open Learning Center را شنیده‌اید؟ OLC اولین وب‌سایتی است که به صورت مجازی مهارت‌های مختلفی را در ارتباط با زبان انگلیسی به شما یاد می‌دهد. به گونه‌ای که من به مدت ۶ ماه به کمک کلاس‌های مجازی این وب‌سایت ساختار نوشتاری درست را یاد گرفتم و توانستم بسیاری از اشتباهات نوشتاری خودم را اصلاح کنم. پس به شما پیشنهاد می‌کنم که در اولین قدم به عضویت این سایت در بیایید و در کلاس‌های مجازی این سایت شرکت کنید.

قدم دوم: جزوه‌ی TOEFL Structure را دانلود کنید!

اگر  به دنبال یادگیری گرامر زبان انگلیسی بوده‌اید، حتماً به دنبال کتاب یا جزوه‌ای خوب در مورد آموزش گرامر زبان انگلیسی، به هزاران سایت مراجعه کرده‌اید و شاید به هدفتان نرسیده باشید! حال اگر می‌خواهید از شر هزاران کتاب و مرجعی که در مورد آموزش گرامر زبان انگلیسی بر روی اینترنت وجود دارد خلاص شوید، به شما پیشنهاد می‌کنم که جزوه‌ی ۱۲۰ صفحه‌ای TOEFL Structure را از اینجا دانلود و سپس چاپ کرده و بخوانید (منبع جزوه: مسیر یک ذره). بعد از خواندن این ۱۲۰ صفحه به شما قول می‌دهم که بسیاری از مشکلات شما در زمینه‌ی گرامر حل شود. در ضمن این ۱۲۰ صفحه، کار هزاران کتاب را می‌کند و نیازی به خواندن کتاب یا جزوه‌ی دیگری در این زمینه نیست.

قدم سوم: وبلاگ بنویسید

به طور کلی وبلاگ‌نویسی یک تمرین برای نوشتن است و حال اگر شما یک وبلاگ در یک سرویس غیروطنی (وردپرس پیشنهاد می‌شود) ایجاد کنید و سعی کنید که در مورد رخدادهای روزانه‌ی خود مطالبی را به زبان انگلیسی منتشر کنید، بعد از مدتی خواهید دید که چه تغییری بزرگی در زمینه‌ی نوشتن در شما ایجاد شده است.

به همین دلیل اگر شما این سه قدم را بردارید، متوجه خواهید شد که من چگونه توانستم تنها در ۸ ماه نمره‌ی ۶٫۵ در بخش Writing آزمون IELTS بگیرم. البته این نکته را یادآوری کنم که این نمره، نمره‌ی آنچنان خوبی نیست، ولی براساس شنیده‌هایم برای این مدت مطالعه نمره‌ی خوبی به حساب می‌آید.

پ.ن. از این پس تلاش می‌کنم که تجربه‌های خودم را در زمینه‌ی یادگیری زبان انگلیسی در این وبلاگ منتشر کنم.

پ.ن. لینک مربوط به دانلود جزوه‌ی TOEFL Structure تصحیح شد.

پ.ن. از همین‌جا باید از مصطفی عزیز که من جزوه‌ی TOEFL Structure را از وبلاگ وی تهیه کردم، بابت قرار ندادن لینک وبلاگش به عنوان منبع این جزوه معذرت‌خواهی کنم.

پ.ن. من حداکثر نمره در آزمون IELTS را ۱۰ اعلام کرده بودم که این عدد اشتباه است، چون حداکثر نمره در هر یک از بخش‌های این آزمون ۹ است نه ۱۰!